איך מנקים את הספה לבד?

הצעד הראשון לניקוי ספה הוא לזהות את סוג הבד ממנו היא עשויה. זה יקבע איזה סוג של מוצר ניקוי תצטרך. אם הספה עשויה כותנה, צמר או משי, אז כדאי להשתמש במטלית נקייה יבשה ולשאוב את הבד היטב. אם הוא עשוי מבדים סינתטיים כמו פוליאסטר או אקריליק, אז כדאי להשתמש בחומר ניקוי מיוחד עבור סוגי בדים אלו. אתה יכול גם להשתמש בחפצים ביתיים כמו חומץ וסודה לשתייה כדי לנקות את הספה שלך. זה יכול לעזור להסיר כתמים כמו גם ריחות מהספה שלך.

ניקוי הספה 

ראשית, אתה צריך לשאוב את הספה עם מברשת רכה. זה יסיר את כל הלכלוך והאבק שהצטברו עליו. לאחר מכן, אתה יכול להשתמש במטלית לחה כדי לנגב את כל האזורים המלוכלכים בעליל. אתה יכול גם להשתמש בחומר ניקוי ריפודים כדי לנקות כתמים עיקשים מהספה שלך. הדבר הראשון שאתה צריך לעשות הוא לשאוב את הספה. אתה צריך להשתמש במברשת מצורף על שואב האבק שלך ולאחר מכן להשתמש בצד היניקה של שואב האבק כדי להסיר כל פסולת שנותרה מאחור.

אם יש כתמים על הספה שלך, אתה יכול להשתמש בתמיסת ניקוי יבש או במטלית לחה עם קצת מים וסבון כלים. אתה צריך לטפוח אותו על הכתם, לתת לו לשבת במשך חמש דקות, ואז לשטוף עם מים חמים. כדאי גם להוריד את כל חתיכות הבד הרופפות מהספה ולזרוק אותן למכונת הכביסה.

איך מנקים את הספה בעצמך?

ישנן דרכים רבות לנקות ספה. אחת הדרכים היא להשתמש בשואב אבק. שואבי אבק שימושיים מאוד להסרת אבק, לכלוך ושיער של חיות מחמד מבדים. אתה יכול גם להשתמש במטלית רטובה או ספוג כדי לנגב את הספה. בעת שימוש במטלית או ספוג רטוב, הקפד לסחוט את עודפי המים לפני ניגוב הבד כדי לא לגרום נזק. דרך נוספת לנקות את הספה שלך היא באמצעות מטלית לחה וקצת סבון כלים. סבון הכלים יעזור להסיר שומנים וכתמים אחרים שאולי נותרו מאחור על ריפודי הבד שלך.

ניקוי ספה הוא משימה קשה. זה דורש קצת ידע על הבד, סוג הלכלוך, ומוצרי הניקוי הקיימים. להלן מספר טיפים כיצד לנקות ספה:

  • ראשית עליך לדעת מאיזה סוג בד עשויה הספה שלך. אם זה כותנה, פוליאסטר או צמר אז אתה לא צריך להשתמש במים במהלך התהליך. אחרת אם זה מיקרופייבר או משי אז אתה יכול להשתמש במים אבל הקפד להסיר את כל הלחות לפני שנותנים לו להתייבש.
  • לאחר מכן, עליך לזהות איזה סוג של לכלוך יש על הספה שלך. אם יש שאריות מזון על הספה שלך, השתמש בספוג רטוב ובנוזל כלים כדי לנקות אותו. עבור כתמי קפה, נסה להשתמש בסודה לשתייה ומים בעוד עבור כתמי יין השתמש בסודה קלאב ונוזל כלים וכן מלח עבור כתמים עקשניים שהושארו זמן רב מדי על הספה שלך.
  • לבסוף לאחר שהסרתם את כל הלכלוך

לסיכום, ניקוי הספה יכול להיות משימה מאתגרת. זה דורש לפחות אדם אחד לעשות את זה וזו עבודה לא קלה. אבל, עם הכלים והטכניקות הנכונות, אתה יכול לנקות את הספה שלך תוך זמן קצר.

איך מנקים את הספה לבד?
שתפו את הכתבה
Facebook
Twitter
WhatsApp

מחפשים לקנות קישורים לאתר שלכם?

VamosLink

קישורים שעושים את ההבדל!

לפרטים נוספים
לחצו על הבנאר!
תוכן עניינים
אולי יעניין אותך גם
האתר שלך עומד להמריא!

השאירו פרטים ונדבר