פנייה מהירה - לצוות מריו קלין

ניקוי ספות בד

ספות בד נחלקות לשלושה סוגים:
  • ספות בד העשויות מחומרים טבעיים, כגון: כותנה, פשתן, או משי
  • ספות בד העשויות מחומרים סינטטיים, כגון: אימפלה והמיקרופייבר
  • ספות בד העשויות משילוב של בדים טבעיים וסינטטיים

ניקוי ספות מקצועי ויסודי יעניק לכם את השקט שהספה תישמר לאורך זמן רב, לכן רצוי להזמין חברה מקצועית. מריו קלין עומדת בראש הצמרת בתחום הניקוי ספות.

ניקוי ספות בד העשויות מחומרים טבעיים


ניקוי ספות כותנה

ניקוי ספות כותנה
ניקוי ספות בד העשויות מחומרים טבעיים כמו מבד פשתן או מבד כותנה, מתאפשר רק כשהכתם שטחי ולא עמוק מדי, באמצעות חומץ ומים.
כתמים שנוצרים ממזון, שתייה, כתמי זיעה וכדומה – ניתן להסיר באמצעות נוזל ניקוי כלים עם מעט מים פושרים.

ספה העשויה מבד כותנה, סופחת לכלוך והכותנה נוטה לדהות מהר. במידה והספה מתלכלכת וישנם כתמים עקשניים, מומלץ להזמין את מריו קלין המתמחה בניקוי ספות כותנה.
בניקוי מקצועי מתבצעת שאיבה, וכן הזרקה לתוך הבד כדי לרכך את הכתם ולתת לחומר הפעיל לפרק את הלכלוך. אח”כ נעשה קרצוף באמצעות מברשות בעלות סיבים המיועדות לעבודה עם בדים עדינים כמו כותנה. לבסוף, מתבצעת פעולת היניקה ששואבת את כל הלכלוך מהבד, ועל פעולה זו חוזרים מספר פעמים עד שהמים שנפלטים, יוצאים נקיים לחלוטין.

לעיתים קשה ביותר להסיר כתמים ישנים ועקשנים או כתמי צבע. הסיבה העיקרית לכך היא, שכתמים ישנים נטמעים בתוך הבד ולאחר זמן מה הם הופכים להיות חלק מהבד עצמו. לכן, מיד כשכתם נוצר – יש לדאוג להסירו ולא להמתין אחרת זה עלול להיות אבוד.

ניקוי ספות פשתן
ספות העשויות מבד פשתן ידועות כנוחות לניקוי, והן נושמות ומאווררות, ובעיקר סופגות לכלוך פנימה לסיבי הבד. זאת הסיבה לכך שהכתמים אינם בולטים בצורה חיצונית בספה. החיסרון הוא שכדי לנקות ספות מבד פשתן, צריך ניקוי יסודי ומקצועי ולא רק ניקוי חיצוני.

כדאי להבדיל בין ספה העשויה פשתן טבעי לבין אלה העשויות דמוי פשתן. ניקוי ספות המיוצרות מפשתן טבעי – יש לנקות אך ורק עם חומרי ניקוי טבעיים, כיוון שחומרי ניקוי כימיים עלולים להוריד את הצבע מהספה ואף לפגוע במרקם הספה.

ספות העשויות מדמוי פשתן או ספות מעורבות פשתן עם פוליאסטר, הניקוי מתבצע בשיטה שונה ובחומרי ניקוי שונים.
טיפ – ניקוי ספות פשתן בבית באופן עצמאי
הניקוי יעשה בחומרי ניקוי טבעים או באמצעות חומרי ניקוי סינטטיים שאינם מכילים חמצן פעיל, כלור ושאר כימיקלים. ההמלצה שלנו – נוזל לניקוי כלים. חומרי ניקוי אלו יסירו כתמים קלים בלבד. אבל כשמדובר בכתמים קשים יש לפנות לניקוי מקצועי, כמו מריו קלין.

ניקוי ספות קטיפה
ספת קטיפה קשה לתחזוקה ויש להתייעץ עם חברת ניקוי ספות מקצועית כמו מריו קלין.
אם בד הקטיפה איבד את הצורה והמראה הטבעי שלו, יש להברישו כנגד כוון השיער באמצעות מברשת בדים עדינה ומעט לחה.
אם בד הקטיפה התקמט, תוכלו להניח מגבת ולגהץ עם מגהץ אדים כ-3 ס”מ מעל המגבת.

ניקוי ספות בד העשויות מרכיבים סינטטיים

לניקוי עצמאי של ספות בד העשויות מרכיבים סינטטיים, יש לערבב בקערה חצי כוס מים וחצי כוס חומץ, ו כמה טיפות של נוזל כלים. לקחת מברשת ניקוי בעלת שערות רכות ולטבול את המברשת בתוך התערובת ולהבריש על כל הריפוד המוכתם ועד להסרת הכתם כולו. במידה והכתם עקשן ולא יורד בפעולה זו, מומלץ לנסות שוב ואף לחזור על הפעולה מספר פעמים עד להסרת כל הכתם. לאחר שהסרתם את כל הכתם, יש לקחת סמרטוט יבש או מטלית יבשה ולספוג את כל המקום הרטוב.

**טיפ להסרת ריחות רעים מספות בד**

הספה מריחה לא נעים ? פזרו על הספה כמות גדולה של אבקת סודה לשתייה, המתינו כשעתיים, שאבו היטב, ואז נקו באמצעות התזת חומץ עם מים.

דילוג לתוכן