פנייה מהירה - לצוות מריו קלין

ניקוי ספות עור

מקובל לחשוב שספות עור דורשות פחות תחזוקה מספות בד, אך במבחן המציאות אם לא שומרים על ניקיון הספה – היא מתבלה. ישנן מספר טכניקות לניקוי ספות עור, אם מקפידים על תחזוקה נכונה, ספת העור שלכם תחזיק שנים ותראה במיטבה.

מרכך עור
אחת ל-6 חודשים כדאי למרוח על ספת העור מרכך עור.  באמצעות מגבת יבשה בלבד יש להשאיר את החומר כרבע שעה על העור, ולאחר מכן לשפשף את החומר באמצעות מטלית רכה ויבשה, עד לקבלת מראה מבריק.

רצוי להימנע משימוש בחומרי ניקוי רגילים וחזקים המכילים חומצות וכימיקלים, משום שאלה עלולים לגרום לנזק בלתי הפיך לספת העור. כדאי למרוח את מרכך העור על הספה בתנועות מעגליות, כדי שכל שטח הספה יספוג את החומר.

מדוע חשוב למרוח מרכך עור רק לאחר שאיבה וניקיון של הספה?

אם מורחים את המרכך על הספה ורק לאחר מכן מנקים, אנו בעצם מסירים אותו בעת פעולת הניקוי. המרכך נועד להבריק את העור ולשמש גם כשכבת הגנה עליו, לכן לא נרצה להסירו תוך כדי ניקוי.

סבון ומים
באמצעות מטלית לחה הספוגה במים וסבון נגבו את הספה. חשוב שהמטלית תהיה לחה ולא רטובה, משום שמים רבים מדי עלולים לפגום בעור.

לאחר ניקוי האבק והלכלוך, יבשו את הספה בעזרת מטלית יבשה.

שאיבת אבק
כדי להיפטר מאבק ולכלוך שהצטברו בין כריות הספה ובצדיה, יש לבצע שאיבת אבק בעזרת שואב. חשוב לשאוב בעדינות, תוך שימוש במברשות רכות .

להבהיר ספה
אם ספת העור שלכם היתה בעברה בהירה ועם הזמן קיבלה גוון כהה יותר, ניתן לנקותה באמצעות חלב לשתייה. ניתן לנגב את הספה בעדינות בעזרת מגבת יבשה טבולה במעט חלב, ולאחר מכן לשמן את הספה עם מרכך עור. לא כדאי לנסות שיטות הבהרה באמצעות סודה לשתייה על עור מעובד, שכן זה גורם לעור להתפרק.

ניקוי כתמים נוזליים
למקרה שנשפך תה או קפה על הספה, נקו את הכתם מהר ככל האפשר בעזרת מטלית יבשה. במידה ולא הספקתם והכתם שקע בעור ומראה סימני התנחלות, יש לנקות אותו בעזרת חומר יעודי המתאים לרהיטי עור בלבד.

ניקוי יסודי
שיטה נוספת שתחזיר לספת העור את המראה המבריק היא לערבב כפית של חומץ לבן מזוקק עם שתי כפיות שמן פשתן. את החומר יש למרוח על הספה עם מטלית לחה בתנועות סיבוביות ורחבות ולהמתין כעשר דקות. לאחר מכן, יש לייבש עם מטלית יבשה ומומלץ לחזור פעמיים על אותה הפעולה.

איך מנקים ספת עור הפוך/ זמש?
אם הספה מרופדת בעור הפוך (זמש) אין להסיר ממנה כתמים באמצעות מגבונים, כיוון שזה עלול להשאיר עליה כתמים. כמו כן, אין למרוח על זמש מרכך עור.

 ניתן לשאוב ממנה אבק ולאחר מכן לשייף באמצעות נייר זכוכית אפס על אזור הכתם. חשוב שנייר הזכוכית יהיה בגוון בז’ בהיר ולא שחור, כדי לא להשאיר סימן על הזמש.

 טיפים למניעה – הרחיקו משמש ישירה ומעיתונים

חשוב להרחיק את הספה ממגע ישיר של קרני השמש ומקרבת אמצעי חימום כמו תנור או קמין. כמו כן, כדאי להיזהר ממגע ישיר של עיתון על הספה, משום שהדיו עלול להותיר על הספה כתמים שיהיה קשה להסיר. בכל מקרה, הימנעו מהסרת כתמי דיו באמצעות חומרים חזקים כמו אלכוהול או חומץ.

ניקוי מקצועי לספת העור


בתחילת העבודה אנו מזריקים לספה חומר מתאים וממתינים כשעה קלה כדי שהחומר ינקה את הלכלוך ויציף אותו. לאחר מכן אנו שואבים באופן ידני את הלכלוך שהצטבר.
חשוב לציין כאן שספה המרופדת עור טבעי (לא מעובד) לא ניתן לנקות.

אנו מנקים ספות עור מעובד בלבד, על כל סוגיו. רוב הספות בעלות ריפוד העונה על ההגדרה “ריפוד דמוי עור” ניתנות לניקוי. מעבר לכך, בסיום הטיפול ניתן להוסיף שמן מיוחד לברק .

כיצד לתחזק את הספה באופן שוטף לאחר ניקוי ספות עור ?

כדי לשמור על הספה נקייה מהצטברות אבק – מדי יום מומלץ לנגב את ספת העור במטלית לחה ובכך להמנע מהצטברות אבק ולכלוך.

ספות עור קל לנקות מכתמים קלים אם ראיתם כתם טרי על הספה, יש לנקות מיד עם מטלית יבשה עם מעט חומר לספות עור לפני שהכתם יהפך לקבע בספה.

מעוניינים לקבל הצעת מחיר משתלמת במיוחד? התקשרו עכשיו!

 

מדוע הלקוחות שלנו בוחרים בנו?

עבודה מקצועית ונקייה
חברתנו עובדת ביושר מזה 10 שנים ומעלה, הצוות שלנו עבר הכשרה מקצועית ברמה הגבוהה ביותר בשוק.
שירות מכל הלב
דוגלים בלתת את המקסימום בכל המישורים עם דגש גדול מאוד על יחס אנוש, מסירות ואמינות.

שומרים על הסביבה
אנו עובדים רק עם חומרים ירוקים שאינם מזיקים לסביבה.
כי על איכות לא מתשפרים!

ידע מביא תוצאות
היחידים בשוק במתחייבים ל-100 אחוז הצלחה, באחריות!

 

דילוג לתוכן