פנייה מהירה - לצוות מריו קלין

ניקוי שטיחים

ניקוי שטיחים באמצעות חברה מקצועית

שטיחים, הם אביזר עיצובי ומקנה חמימות לבית וכן שומר על החום בימי החורף. אם אתם אוהבים שטיחים ואכן, הם אלמנטים שמוסיפים יופי לבית, יש לתחזק אותם נכון. יש לדאוג כי ניקוי שטיחים יסודי ומקצועי יתבצע, לפחות אחת לשנה באמצעות חברה מקצועית של ניקיון שטיחים. את השטיחים, מומלץ לנקות בתקופת האביב, כך שהם יחזרו נקיים ומראה שטיחים יהיה כחדש. יש לציין כי למרות שננקה את השטיח,, עדיין ייתכנו בו כתמי שקשה יהיה להסירם, חכן, מומלץ להתייעץ תמיד עם חברת ניקיון שטיחים, אשר תייעץ לכם, לגבי כתמים שניתן יהיה להסיר באמצעות חומרי ניקוי שלא יזיקו או יהרסו את השטיחים.

כולנו מעוניינים בבעלי מקצוע קבועים ואמינים שנוכל לתת את השטיחים שלנו בידיים טובות ולכן, מומלץ לבחור חברה וותיקה של ניקוי שטיחים, שאר תבצע את העבודה ללא רבב ותעניק אחריות מלאה על ניקיון השטיחים. עליכם לדעת, כי מחיר של ניקוי שטיח, יהיה על פי מ”ר ולכן, ככל שהשטיח יהיה גדול יותר, כך המחיר של ניקויו, יהיה גבוה יותר. ישנן חברות של ניקיון שטיחים, אשר יש להן מחלקה של תיקון אמנותי של שטיחים. מדובר בתיקון יקר יחסית, אך הוא מיועד לשטיחים יוקרתיים ששווה לתקן אותם בשל ערכם הרב, כמו שטיחים פרסיים, שטיחים סיניים או שטיחים אפגאניים.

ניקוי השטיח בבית או במפעל החברה?

ישנן חברות אשר מבצעות ניקוי שטיחים בבית הלקוח, אך ישנן כאלה אשר אוספות אותו מבית הלקוח ומחזירות אותו כאשר הוא נקי ועטוף. כאשר השטיח עשוי מסיבים סינטטיים, ניתן בהחלט לנקות אותו בביתכם, באמצעות צוות מיומן ומקצועי, אשר מגיע אליכם הביתה, בוחן את סוג השטיח, על מנת למצוא עבורו את חומרי הניקוי המתאימים ביותר. אחת החברות המובילות בתחום זה, הינה חברת מריו קלין, אשר קיימת מזה 10 שנים ומעניקה שירקות מקצועי ואדיב ללקוחותיה הרבים אשר רק ממליצים על החברה בחום. מדובר בשירות מכל הלב וכן, החברה שומרת על איכות הסביבה ובריאות לקוחותיה ועובדת עם חומרי ניקוי שהם ידידותיים לסביבה ושאינם מכילים חומרים כימיים. החברה עומדת בזמנים שהבטיחה ולכן, תודעת השירות הימה גבוהה ובמעלה הראשונה.

כיצד מתבצע ניקוי שטיחים מקצועי?
ראשית, חברה שהיא בעלת ניסיון רב בנושא של ניקוי שטיחים מחזיקה הן באנשי צוות מקצועיים וכן במכונות משוכללות, אשר מנקות היטב את השטיחים, עד לקבלת מראה חדש של השטיחים. ראשית החברה שואבת את השטיח באמצעות שואב אבק עוצמתי, לאחר מכן היא מחדירה במכונה מיוחדת אשר מבצעת שתי פעולות, החדרת חומר ניקוי ומים לשטיחים ולאחר מכן קרצוף באמצעות מברשות מיוחדות שאינן פוגעות בסיבי השטיח. לאחר פעולה זו, תתבצע פעולת יניקה. המים יהיו מלוכלכים, כאשר יישאבו החוצה ולכן, יש לחזור על הפעולה מספר פעמים, עד שהנמים שיצאו מהשטיח יהיו נקיים לחלוטין, מה שמראה שהשטיח נקי.

יש להישמע להוראותיהם של צוות הניקיון של חברת ניקוי שטיחים, כמו כמה זמן אסור לדרוך על השטיח וכן לגבי התחזוקה הנכונה של השטיח, עד לניקוי היסודי והמקצועי הבא. לרוב, יש לנקות באמצעות חברה וותיקה ומקצועית המנקה שטיחים מזה שנים רבות. חברת מריו קלין תעניק לכ הוראות לגבי תחזוקה נכונה של השטיחים, כמו למשל הפיכת השטיח אחת לחודש, על מת שכל האבק וגרגירי החול יוסרו ממנו. כמו כן, יש לשים לב שלא לרחוץ בעצמכם את השטיח, היות וכאשר תולים אותו לאחר שרוחצים אותו, המים נשארים, השטיח הופך לכבד ואז, קיימת סכנה שהסיבים בו ייפרמו. יש להיזהר שלא לאכול או לשתות בקרבת השטח, מה שיגביר את הסיכוי לכתמים. שטיח שמתוחזק נכון, יזיק מעמד לאורך שנים רבות ולכן, אם השטיחים אכן יקרים לכם, יש לעקוב אחר ההוראות של חברת ניקוי שטיחים מקצועית שיודעת היטב באיזה אופן יש לתחזק את ל סוגי השטיחים.

ישנם טיפים שכדאי כי תאמצו לעצמכם, לפני שתזמינו חברת ניקיון שטיחים. למשל, יש לדאוג כי לא יהיו ברצפה או באזור השטיח כבלי חשמל ולעטוף את רגלי הרהיטים בחומר פלסטי שאינו סופג מים, בכדי שהמים שיישפכו על הרצפה, לא יגרמו נזק לריהוט שלכם. יש להזמין נציג מטעם חברת ניקיון השטיחים, כך שתוכלו לקבל הצעת מחיר מסודרת ולהשוות אותה עם לפחות אוד שלוש חברות, כך שתוכלו להחליט מי מהחברות תתאים עבורכם במיוחד.

 כל מה שרציתם לדעת ועוד


שגרת תחזוקה וניקיון מקצועיים לשטיח שלכם, ישמור על מראה השטיח לאורך תקופה ארוכה.
חשוב לזכור –  תחזוקה נכונה של שטיח משמעה שאיבה מקצועית ובתדירות גבוהה. ניקוי השטיח בביתכם צריך להתבצע אחת לשנה ובאמצעות חברה  מקצועית לניקוי שטיחים כחברת מריו קלין.
במקרים קיצוניים של כתמים קשים וחריגים, חברתנו – חברת מריו  קלין –  תשלח עבורכם את השטיח למפעל ייעודי, המנוסה בהסרת כתמים קשים במיוחד באמצעות חומרים  כימיים ותהליכים מיוחדים.
ההבדל בין השניים הוא – שבמפעל שטיח יעבור תהליך השרייה, סחיטה וייבוש והוא מיועד  להסרת כתמים קשים במיוחד, לכלוך, נטרול ריחות רעים והשבת גמישות לשטיח.
לעומת זאת, ניקוי שטיחים בבית הלקוח מיועד בעיקר לניקוי אבק, כתמים קלים ורענון קצר של השטיח.

מדוע נדרש ניקוי שטיח ע”י חברה מקצועית ?

מהסיבה הבריאותית
קרדית אבק הבית הידועה גם בשם קרדית האבק, היא פרוקת רגליים מיקרוסקופית שחיה במגורי אדם בתנאי אבק ולחות על גבי בגדים, ספרים, ספות, מיטות ושטיחים. הקרדית ניזונה מקשקשי עור, והפרשותיה נחשבות לאחד מהגורמים העיקריים לתגובות אלרגיה בבני האדם.
תגובה זו מתבטאת  בהתעטשות, נלת, עפעפיים נפוחים ותסמינים נוספים.
פרק הזמן העיקרי בו מתקיימת החשיפה לאלרגן הוא בשעות השינה, אולם גם בשעות היום ניתן להיחשף לאלרגן בכמויות דומות. המיטה והמזרן היא סביבה נוחה מאוד לקרדית האבק, לרוב המקום לח וחם מספיק כדי לספק תנאי גידול טובים לקרדית, לכן יש מספר רב של קרדיות חיות על גבי רהיט זה. בשעות השינה, שרוי האדם הישן במשך שעות ארוכות על גבי המיטה. בשל קלות משקלם, מתערבבים גלליהן של הקרדויות או שהם נישאים ברוח . במקרים קיצוניים קרדית האבק יכולה לגרום לחנק אצל חולי אסטמה  חריפה ובעקבות כך למוות.

בלאי
שינויים בגוון ובצבע השטיח כתוצאה משימוש יומיומי ושחיקה בנוסף על כתמים ואבק, גורמים לשטיח להראות דהוי וישן.
יפתיע אתכם לגלות כמה ניקוי שטיחים יסודי ומקצועי בשיטת מריו קלין, יכול לחולל תמורה בשטיח שלכם, גרו לו להראות נקי וחיוני, כאילו נקנה עכשיו. הגוון נגלה החוצה לאר ניקוי והסרה של כל שכבות היום יום.
חיסכון
לעיתים מראה השטיח נראה לכם אבוד ואתם חושבים להיפטר ממנו ולקנות חדש. הניקוי המושלם של  מריו קלין, יגרום לכם לחשוב פעמיים ובעיקר לתת לשטיח עוד כמה שנים טובות לפני שמחליפים אותו. עלות חידוש השטיח זולה בהרבה מרכישת חדש. כאן גם נכנס גורם הקיימות.
זמן
זמן הוא מצרך יקר. במירוץ החיים של עבודה, משפחה בית, עזרה בנקיון היא יותר מסתם נוחות ובעלת ערך רב. במקום להתעסק בניקוי המייגע של שאיבה וניקוי השטיח, כדאי לתת למריו קלין להתעסק בניקוי השטיחים בביתך ולנצל את המן הפנוי למטרות משפחה ואחרות.

אז מה מומלץ יותר – ניקוי רטוב או ניקוי יבש ?

התשובה היא – תלוי בשטיח כמובן.
ניקוי שטיח משי ועבודת יד – שטיחים אלה צובעים בצבעים אורגניים, ועל מנת לשמרם יש להשתמש בחומרים מיוחדים, לכן מומלץ לבחור בניקוי יבש.
ניקוי שטיחי מכונה – שטיחים אלה לרוב צבועים בצבעים כימיים ולכן ניתן לבחור בניקוי רטוב עבורם.

כיצד תבחרו חברה לניקוי שטיחים?

 • המלצות
 • עפ”י סוג הטיפול שמציעים בהתאם לשטיח המבוקש
 • לא על פי מחיר! המחיר לא קובע את איכות הניקוי !

כאן, חברת מריו קלין המקצועית עומדת לשירותכם. השירות והמקצועיות שלנו היא מעל לכל.
על כך יעידו כל קהל לקוחותינו המרוצים ומזמינים אותנו שוב ושוב.
התקשרו עכשיו והזמינו ניקוי שטיחים של מריו קלין *5708

טיפים לניקוי כתמים מהשטיח – לגזור ולשמור

השטיח התלכלך? כלל ברזל:
יש מצב שתתחרטו שלא ניקיתם מיד את הכתם על השטיח. כתמים שלא מנקים  מיד חודרים ונקשרים לאריגה ואז תזדקקו לשירות מקצועי לשטיח, שכן שום ניקוי ביתי קיים לא יספק ניקוי אבסלוטי לשטיח. לכן, מהירות התגובה חשובה.
מה עושים ? מנקים מייד.
במקרה ונשפך משהו על השטיח יש לפעול במהירות כדי שהצבע לא ייספג בשטיח ובמידה והנוזל הוא חומצתי, שלא יהרוס את הסיבים. מומלץ להשתמש בבד לבן לספיגת נוזלים כדי שצבע הבד לא יכתים את השטיח.
כלל נוסף שחשוב לזכור הוא , לעולם לא לנקות עם מסיר כתמים חזקים מכיוון שהוא עלול להסיר עם הלכלוך גם את צבע השטיח. ולבסוף לא לשכוח לייבש את השטיח אחרי כל פעולת ניקיון: לפתוח חלונות, להדליק מאוורר, לייבש עם מייבש שיער וכדומה.

הטיפ של מריו לנטרול ריחות מהשטיח פזרו  אבקת סודה לאפייה באופן שווה על כל השטיח והשאירו את האבקה שתחלחל למשך כל הלילה. בבוקר שאבו את השטיח והנה  לכם שטיח רענן ללא ריחות.

ניקוי שעווה ומסטיקים מהשטיח
במידה ושעוות נר נזלה על השטיח, עליכם להניח עליה קוביית קרח – היא תגרום לשעווה להישבר בקלות. לאחר מכן, יש להניח חתיכת בד על השעווה ולגהץ אותה בטמפרטורה נמוכה. חתיכות השעווה יידבקו לבד וכך יוסרו מהשטיח. אותו הדבר לגבי מסטיק שנדבק לשטיח, המסטיק יקפא בשל קוביית הקרח, וכך יהיה ניתן להסירו בקלות.

ניקוי שערות מהשטיח
לניקוי שערות של חיית המחמד שלכם או שיער ראש –  הפתרון הטוב ביותר הוא טאטוא השטיח באמצעות מגב, מטאטא בעל שערות גומי, או לאסוף את השערות עם כפפת גומי – החשמל הסטטי שנוצר מסייע להרים בקלות את השיער.

ניקוי רטבים מהשטיח
יש לגרד ולאסוף את הרוטב שנשפך על השטיח באמצעות כפית, לאחר מכן לפזר כף אבקת סודה, להמתין רבע שעה, להתיז חומר להמסת לכלוך ולשטוף במעט מים פושרים. בסוף כל פעולה יש לנגב ולייבש את השטיח.
ניקוי כתמי שוקולד מהשטיח

ניתן להסיר שוקולד מהשטיח באמצעות נוזל למדיח כלים. יש לערבב כפית קטנה של נוזל מדיח כלים בכוס מים פושרים, לטבול מטלית או ספוג בנוזל, לשפשף את הכתם ולאחר מכן לייבש.
ניקוי בוץ מהשטיח

במידה השטיח התלכלך מבוץ, כל שעליכם לעשות הוא לשפשף היטב את הבוץ היבש, להניח מעט חומץ, לשפשף בעדינות ולייבש. במידה והכתם עקשן ניתן לנקות גם במטלית שטבולה באלכוהול.
פעולות פשוטות ויעילות שיעזרו לכם לשמור על השטיח


 • הימנעו מחשיפה ממושכת של השטיח לאור שמש ישיר כמה שאפשר כדי שלא ידהה. מומלץ להגיף את התריסים בשעות בהן קרני השמש פוגעות ישירות בשטיח
 •  הניחו שטיחון מחוץ לדלת הבית וגם בתוכו, כך תשמרו על בית נקי יותר ועל שטיחים נקיים יותר בפרט. מומלץ להניח מחוץ לדלת שטיחון עם מרקם גס ובתוך הבית שטיחון שסופג רטיבות.
 •  חילצו את הנעליים שלכם בעת הכניסה לבית והחליפו לנעלי בית שמיועדות אך ורק לבית, מכיוון שכפות הרגליים מפרישות זיעה ולחות שנדבקת לשטיח וכך השטיח צובר יותר לכלוך.
 • מאחר והלחות בארץ גבוהה, מומלץ להגן על השטיח מרטיבות ולחצוץ בינו לבין הרצפה. הדרך המומלצת ביותר היא להניח משטח מיוחד לבידוד ומניעת החלקות אותו ניתן לרכוש בחנויות שטיחים  ואותו יש להניח מתחת לשטיח. לא רק שהשטיח יישאר יבש ונקי המשטח גם ימנע החלקות.
 •  פעולה פשוטה שיכולה לעזור מאוד בניקיון היא הפיכת השטיח פעם בחודשיים ולהמשיך ללכת עליו כרגיל במשך יום שלם. ההליכה על השטיח ההפוך תוציא את האבק והלכלוך ללא פגיעה בסיבי השטיח. לאחר מכן חשוב לשאוב את השטיח משני צדדיו.
 • לעיתים רגלי הרהיטים שמונחים על השטיח פוגעים בבד ובבסיס ולכן מומלץ להניח פיסות בד או גומי שימנעו את החיכוך של הרהיט עם השטיח.

מה לא מומלץ לעשות לשטיחים ?


 •  לא מומלץ לנער שטיח או לתלות ולחבוט בו, היות ומדובר בפעולה הרסנית. החבטה פוגעת בגב השטיח מה שמוביל לסדקים ועם הזמן יווצרו קרעים וסיבי השטיח עלולים להיפרם.
 • מומלץ להרחיק את השטיח מרטיבות ! ובמידה ונרטב, יש לייבש אותו כמה שיותר מהר. מומלץ שלא להניח על השטיח עציצים שיגרמו לרטיבותו, ויוביל להתפתחות עובש וריקבון הסיבים.
 • מומלץ להימנע מקיפול השטיח ולכן חשוב לשים לב שהוא מיושר, בעיקר בעת הנחת רהיטים עליו.
 • במידה ולשטיח יש פרנזים בקצוות, יש להקפיד שלא לגעת בהם בעת השאיבה, אחרת יחלשו ויקרעו בהדרגה.
 • אם יש לכם שטיחים שאינם שטיחים מקיר לקיר, לא מומלץ להשתמש במכונות לניקוי שמכילות שמפו – השימוש עלול לגרום לנזק בלתי הפיך לשטיח, בעיקר כשמדובר בשטיחים שעשויים משי, צמר או בעבודת יד.
 • אם החלטתם להשתמש במעט מים בכדי לנקות כתם מהשטיח, לעולם אין להשתמש במים חמים. זו הסיבה גם שלא מומלץ להשתמש במכשיר אדים.

ניקוי שטיחים מקיר לקיר


שטיח מקיר לקיר הוא כיסוי המחובר לרצפה, העשוי בדרך כלל מאריג עבה – לעיתים קרובות מצמר אך גם כותנה, קנבוס, קש, או כל תחליף סינתטי – ומודבק על פי רוב לשכבת בסיס עשויה שתי וערב. לאחר מכן נגזר ונתפר להתאמת המידות ומחוזק לרצפה במסמרים, סיכות או דבק.
שטיח מקיר לקיר הוא חיפוי נהדר הנותן חמימות לחדר, עם זאת, חשוב לשמור על ניקיון השטיח על מנת שהמראה שלו ישמר ולכן יש לנקות את השטיח בתדירות מתאימה ובצורה מסוימת.

להלן טיפים לניקוי שטיחי קיר:

שאיבת אבק באופן קבוע
שאיבת אבק באופן קבוע לפחות אחת לשבוע הוא הבסיס ובגדר מאסט. הצטברות של אבק ולכלוך לכלוך יגרמו להצטברות בקטריות או אלרגנים על גבי השטיח ולכן פעולת השאיבה חשובה כאן.
לפני השאיבה מומלץ להוציא רהיטים ולבדוק שאין על השטיח חפצים קטנים כגון סיכות ומטבעות.

פוליש לשטיח
כדי לחדור עמוק יותר אל הסיבים בשטיח מומלץ לבצע פוליש באמצעות מכונת קרצוף שטיחים.
יש לוודא כי במכונה יש חומר לניקוי שטיחים שמתאים לשטיח הזה. לארח מכן דאגו לייבש את השטיח.

טיפול מיוחד לכתמים עקשנים
במקומות בהם ישנם כתמים עקשנים שלא הצלחתם להסיר קודם, יש לעבור למברשת ידנית ולנקות בתנועות סיבוביות.

לקרוא לבעל מקצוע
אם ניקוי השטיח גדול עליכם ומצריך מאמץ רב וזמן יקר, כדאי לקרוא לבעל מקצוע. וכאן מריו קלין נכנסים לתמונה ומציעים לכם את שירותנו המקצועיים בניקוי שטיחים מקיר לקיר. נגיע עם כל הציוד המתאים ונחסוך לכם זמן וטעיות. תוכלו לנצל את ההזדמנות ולבקש גם ניקוי מזרונים שגם שם קרדית האבק משוטטת באופן חופשי וגורמת לבעיות נשימה. כנ”ל לגבי ספות מי שנמצא ונח על הספה עלול לפגוש את קרדית האבק, לכן מומלץ מאוד להזמין מנקה ספות.


הידעת ?
מקורם של שטיחי קשרים עשויים עבודת-יד הוא כנראה מונגוליה או טורקסטן בין האלף ה- 4 לפנה”ס לאלף ה- 2 לפנה”ס.
אריגת שטיחים הוכנסה לראשונה לספרק במאה ה-10 לספירה בידי המורים. מסעות הצלב הביאו לאירופה שטיחים טורקיים, שם שימשו לתלייה על קירות או כיסוי לשולחנות.
עם פתיחת דרכי המסחר במאה ה- 17 הגיעו שטיחים פרסיים לראשונה למירב אירופה, אך רק במאה ה-18 החל שימוש נפוץ בשטיחים ככיסוי לרצפות.
פרט למטרות נוי, שטיח עשוי לשמש להפחתת רעשים ואבדן חום דרך הרצפה.
קיימים שני סוגי שטיחים עיקריים:
שטיחים קלים, הארוגים שתי וערב ושטיחי קשירה, שהם אריגים שעליהן נקשרות לולאות-לולאות חוטים בצפיפות גבוהה.
הארצות העיקריות המייצרות שטיחים עבודת יד כיום הן איראן, טורקיה, פקיסטן, סין, טורמניסטן ואפגניסטן.

דילוג לתוכן